7 Powodów dla których warto wybrać depilację pastą cukrową:

  1. Mniej bolesna niż depilacja woskiem, włos wyrywamy zgodnie z kierunkiem jego wzrostu.
  2. Higieniczna- bakterie nie są w stanie rozwijać się w cukrze, jest on naturalnym konserwantem, a pobrany materiał do depilacji nigdy nie jest użyty ponownie.
  3. Długotrwały efekt- pasta usuwa włosy wraz z cebulkami, nie łamiąc ich, dzięki czemu efekt gładkiej skóry utrzymuje się dłużej.
  4. Duża skuteczność- tylko tą metodą możemy usunąć nawet bardzo krótkie włosy (1-2 mm)
  5. Jest bezpieczniejsza- pasta nie zatyka porów oraz nie powoduje reakcji alergicznych
  6. Kierunek-depilacja permanentna- po pewnej liczbie zabiegów mieszek włosowy osłabia się, co powoduje, że odrastający włos jest coraz cieńszy , prowadzi to do stopniowego zanikania owłoscienia.
  7. Nie jest gorąca- podczas depilacji pasta nie przekracza temperatury ciała .Nie przyśpiesza krączenia krwi, ani nie stanowi przeciwwskazania przy popękanych naczynkach.(W przypadku depilacji woskiem : wosk musi zostać podgrzany do wysokich temperatur co może spowodować poparzenia, blizny, oraz obrzęki)

Dzięki nowoczesnemu produktowi depilację możemy stosować na twarzy oraz ciele kobiet, mężczyzn, a nawet dzieci. Z metody tej korzystają także kobiety w ciąży, ponieważ pasta cukrowa jest stworzona z naturalnych składników. Nie wywołuje żadnych efektów ubocznychani reakcji alergicznych, gdyż nie zawiera substancji chemicznych, pozostałościżywicznych oraz środków konserwujących. Jest tak naturalna, że można ją jeść! Składa się wyłącznie z cukru, wody oraz soku z cytryny. W czasie nakładania nigdy nie przekracza temperatury ciała, co czyni ją całkowicie bezpieczną – jest wręcz chłodna. Nie stanowi zagrożenia dla osób z popękanymi naczynkami lub żylakami. Pasta cukrowa nie przykleja się do żywych komórek skóry, gdyż są one wilgotne, a cukier jest łatwo rozpuszczalny w środowisku wodnym. Usuwa jedynie martwy naskórek, co pomaga uwolnić wrośnięte włosy. Można ją bezpiecznie stosować w przypadkach egzemy bądź łuszczycy skórnej. Pasta jest tak delikatna, że pozwala na kilkakrotne depilowanie tych samych miejsc, aby usunąć najkrótsze włosy bez ryzyka podrażnienia lub uszkodzenia skóry. Nigdy nie wysycha, zatem możemy wydepilować nią całe ciało bez konieczności nakładania nowej masy. Może być użyta kilkakrotnie na różnych częściach ciała. Oczywiście nigdy nie używamy jej ponownie na innej osobie. Ponieważ pasta zawiera duże stężenie cukru, uniemożliwia to rozwój bakterii w pojemniku. Bakterie nie występują i nie mogą wzrastać w naturalnym konserwatorze, jakim jest cukier. Dzięki temu, że pastę zmywamy zwykłą wodą, klient nigdy nie ma uczucia lepkości po depilacji. Jedną z największych zalet depilacji pastą cukrową jest możliwość usuwania bardzo krótkich włosów (ok. 2 mm). Pasta owija się wokół łodygi włosa, czyniąc ją bardziej elastyczną, oraz wnika poniżej ujścia mieszka włosowego i okleja włos. Jest on łatwo usuwany zgodnie z jego kierunkiem wzrostu,co umożliwia usunięcie go w całości, w delikatny sposób. Dzięki tej technice pasta nie łamie włosów, a co za tym idzie, znacznie ogranicza się ich wrastanie. Klient nie odczuwa prawie żadnego dyskomfortu. Co najważniejsze: popewnej liczbie zabiegów mieszek włosowy zaczyna się osłabiać, co powoduje, że odrastający włos jest za każdym razem cieńszy. Wynika to z faktu, że pastą możemy usuwać bardzo krótkie włosy we wczesnej fazie anagenowej, co prowadzi do stopniowego zanikania owłosienia. Anagen jest aktywną fazą wzrostu, która może trwać miesiące bądź lata w zależności od miejsca występowania włosa. Ta „aktywna faza” jest najprościej opisywana jako proces podziału komórek, zwany mitozą. Anagen jest najlepszym czasem do usuwania włosów, gdyż są one wciąż połączone z brodawką włosa. Usunięcie włosa w tym okresie odcina „źródło pożywienia” i ułatwia zapadnięcie się ścianek mieszka włosowego Klienci zauważają znaczną różnicę już po kilku zabiegach.

Przeciwwskazania:

oparzenia słoneczne, świeże rany, stany zapalne żył, brodawki. Szczególną ostrożność należy zachować u osób stosujących terapię Retin–A oraz zabiegi złuszczające na bazie kwasów owocowych (dot. depilacji twarzy). Jedyną częścią ciała, na której nie wykonujemy depilacji, jest wewnętrzna część ucha.

CENNIK:

Łydki                          70zł
Uda                            80zł
Całe nogi                  150zł
Bikini                          50zł
Bikini (cał.)               100zł
Pachy                         40zł
Ręce                           70zł
Wąsik/broda           30-50zł
Klatka piersiowa    50-150zł
Plecy                     80-150zł
Pośladki                 60-100zł

 

facebook_page_plugin

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.